WKT Mera
Startuje WKT Mera HOT SHOTS League!

Rusza ekscytująca przygoda dla młodych pasjonatów tenisa – WKT Mera HOT SHOTS League! To innowacyjna forma rywalizacji tenisowej, która nie tylko kształtuje umiejętności młodych graczy, ale również promuje fair play i zdrową rywalizację. Przed nami sezon pełen emocji, wspólnego wysiłku i rozwijania talentów tenisowych!

WKT Mera HOT SHOTS League – główne założenia

To inicjatywa przeznaczona dla zawodniczek i zawodników grup sportowych WKT Mera, czyli grup „Hot Shots” z roczników 2011-2014. Koncepcja zakłada organizację regularnych rozgrywek tenisowych, gdzie pozycję gracza w tabeli determinować będą zarówno jego skuteczność, jak i aktywność, a obie te cechy nagradzane będą poprzez przyznanie odpowiedniej liczby punktów.

Chcemy stworzyć naszym zawodnikom możliwość grania sparingów z rówieśnikami i z zawodnikami ze starszych grup wiekowych. To możliwość sprawdzenia się, a także rozwijania swoich tenisowych umiejętności.

Uczestnictwo w premierowym sezonie WKT Mera HOT SHOTS League będzie bezpłatne.

Terminarz i zasady rywalizacji

Rozgrywki rozpoczynają się 24 lutego 2024 roku i potrwają do 21 czerwca 2024 roku. Mecze będą rozgrywane w weekendy.

W pierwszym sezonie mamy 6 lig (różnych poziomów). Ligi od 1 do 5 składają się z 6 zawodników, liga nr 6 składa się z 4 zawodników. W przypadku ostatniej ligi istnieje możliwość dołączenia nowego uczestnika w trakcie sezonu.

Organizator oraz trenerzy grup sportowych HOT SHOTS decydują o początkowym przydziale do ligi. W kolejnych sezonach miejsce zajęte w rankingu poprzedniej edycji staje się kluczowym kryterium i decyduje o przynależności do odpowiedniej ligi.

Rozgrywki i zasady meczowe

Mecze będą się odbywać w formule każdy z każdym w swojej lidze w danej kolejce. W przypadku, gdy zawodnik nie rozegra żadnego spotkania, może zostać wykluczony z ligi. Mecze będą rozgrywane jako super tie-break (do 10 punktów), przy stanie 10:10 gramy piłkę decydującą.

Fair Play i decyzje organizatora

W WKT Mera HOT SHOTS League nie ma sędziego na kortach, a decyzje podejmowane przez zawodników są autonomiczne. Rodzice nie ingerują w proces rywalizacji.

System awansów i spadków

Po zakończeniu kolejki z pierwszej ligi spadają dwie osoby do niższej ligi, z ostatniej ligi awansują dwie osoby do wyższej ligi, a z pozostałych lig dwie osoby awansują, a dwie spadają.

Więcej informacji o zasadach rozgrywek znajdziesz tu: REGULAMIN WKT Mera HOT SHOTS League

Podczas sezonu organizator może podjąć decyzję o zmianach w regulaminie, aby dostosować się do potrzeb i oczekiwań uczestników.

Ważne informacje

Organizatorem rozgrywek jest WKT Mera. Osobą odpowiedzialną za HOT SHOTS League jest nasz Koordynator Grup Zawodniczych – Piotr Laskowski.

Kontakt z trenerem Piotrem:

tel. 513 093 598 e-mail: hotshot@wkt-mera.pl

Tabele, wyniki, punkty i terminarz można znaleźć na stronie https://kluby.org/liga/hot-shots-league

Podsumowując

WKT Mera HOT SHOTS League to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do rozwoju, nauki fair play i zacieśniania tenisowej społeczności. Sezon 2024 zapowiada się jako niezapomniane doświadczenie dla młodych talentów tenisowych grających w barwach WKT Mera!

Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników!

Już teraz zarezerwuj korty ON-LINE