WKT Mera
Nabory do Szkoły Tenisa ziemnego Akademia Mistrzów

,,Tenis 10” to program, który jest częścią ogólnoświatowej inicjatywy „Play and Stay” zainaugurowanej w 2007 roku przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). 

System ten funkcjonuje w ponad 50 krajach na całym świecie (m.in. USA, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Holandia, Belgia), w 2010 r. został  wprowadzony w Polsce pod nazwą „Tenis 10”. 

Program ma na celu promocję tenisa wśród najmłodszych, adresowany do dzieci w wieku 4-10 lat. Jego ideą jest zaprezentowanie tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia, dzięki odpowiednio dostosowanemu sprzętowi:

  • miękkich i wolniejszych piłkach,
  • mniejszych i lżejszych rakietach, 
  • niższych siatkach  
  • pomniejszonym kortom. 

Dzięki nowej metodyce tenis stał się łatwy do nauczenia, atrakcyjny i kolorowy. 
„Tenis 10” to przede wszystkim atrakcyjna forma zabawy dla wszystkich dzieci.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu stworzyliśmy system podziału na grupy uwzględniając poziom umiejętności oraz wiek:

Grupy:

Niebieska – wiek 4-5 lat nauka od podstaw

Czerwona – wiek 6-7 lat trzy poziomy:

Poziom I – wstęp do programu oraz realizacja podstawy programu (nauka nawyków, podstawowych ruchów tenisowych, trening ogólnorozwojowy)

Poziom II – rozszerzenie podstawy programowej oraz rozwijanie umiejętności prowadzących do swobodnej prowadzenia wymian na mini korcie.

Hot Shots – specjalnie stworzony program autorski Akademii Mistrzów dla dzieci, które aspirują do gry turniejowej.

Pomarańczowa – wiek 8-9 dwa poziomy:

Poziom I – Celem tych zajęć jest nauka podstaw techniki i taktyki tenisowej. Nauka oparta jest przede wszystkim o grę pomiędzy uczestnikami.

Hot Shots – specjalnie napisany program autorski Akademii Mistrzów którego celem jest stworzenie grupy zawodniczej dla dzieci, które aspirują do gry turniejowej.

Zielona – wiek 9-10 lat, rozwój umiejętności tenisowych, nakierowanych na „duży” tenis poprzez realizację wysokich jakościowo zadań techniczno-taktycznych oraz motorycznych.

Twarzami programu są Agnieszka i Urszula Radwańskie (które są naszymi zawodniczkami), jest on również wspierany m.in. Jerzego Janowicza, Łukasza Kubota i innych członków naszych reprezentacji kobiet i mężczyzn.

Wykorzystując potencjał nowej filozofii  nauczania tenisa, Polski Związek Tenisowy od 2012 r. wdraża program ,,Tenis 10” w bezpłatnych przestrzeniach. Dzięki nowym programom w tenisa można grać wszędzie – wystarczy tylko odpowiedni sprzęt.

Już teraz zarezerwuj korty ON-LINE